
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 VDC |
| Thickness | 0.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Active |
| rohs status | Compliant |
| halogen free status | Halogen Free |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 5 % |
Stock: 14611
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.02317 | $0.23170 |
| 50 | $0.02121 | $1.06050 |
| 100 | $0.01941 | $1.94100 |
| 500 | $0.01317 | $6.58500 |
| 1000 | $0.01189 | $11.89000 |
| 3000 | $0.01123 | $33.69000 |
| 5000 | $0.01060 | $53.00000 |
| 10000 | $0.00872 | $87.20000 |
